Naslovnica | O nama | Impressum | Oglašavanje | Kontakt | Forum
novosti
modna događanja
dizajneri i modne kuće
fotomodeli
ikone stila
zvjezdani tepih

Marketing

naslovnica    svijet mode    dizajneri i modne kuće
Galerija slika Downloads Pošalji prijatelju Ispiši èlanak
Longchamp slavi 60. obljetnicu
Planetarna popularnost jednostavnih najlonskih torbi
14.07.2008.  |  by N.D.
Longchamp torbe imena Legend
Longchamp torbe imena Legend
Modna kuća Longchamp na tržište izbacila Le Pliage torbu 1993. godine, a ista je i danas jedna od najprodavanijih torbi na svijetu. Ova vizualno vrlo jednostavna torba od najlona s tek pokojim kožnim detaljem oduševila je zbog jednostavnog materijala i dizajna zahvaljujući kojima se može lako savijati i veoma je otporna na prljavštinu. Pravu revoluciju zbog koje danas žene diljem svijeta na ramenu nose ove torbe kuća je postigla lansiranjem ove jednostavne torbe u svim mogućim bojama duginog spektra.

Modna kuća Longchamp, najpoznatija upravo po svojoj extra laganoj putnoj prtljazi, ove godine slavi 60. obljetnicu osnivanja. Obiteljska tvrtka bavila se prodajom lula i duhana, ali i kožnih presvlaka za lule i ostale kožne dodatke za cigarete već 1948. godine.

Polako su od kožnih dodataka za lule prešli na kožne dodatke i prtljagu 70-ih godina, a 1984. godine Longchamp je svom imenu dodao logo džokeja kroz prvu veliku marketinšku kampanju. Ovi su oglasi posebno isticali danas popularnu najlonsku prtljagu.
Rukovodstvo kompanije: Jean Cassegrain, Sophie Dwelafontaine i Phillipe i Michele Cassegrain
Rukovodstvo kompanije: Jean Cassegrain, Sophie Dwelafontaine i Phillipe i Michele Cassegrain
U čast 60. obljetnice osnivač Casseraghi će u suradnji s umjetnikom Jean-Lucom Moermanom ponovno izdati 60-dijelnu limitiranu LM kolekciju ručnih torbi koja je javnosti prvi put bila predstavljen u samim počecima tvrtke, davnih 70-ih.

Popularnost svojih torbi tvrtka održava kroz suradnje s renomiranim umjetnicima poput Thomasa Heatherwicka koji je dizajnirao ekstravagantni Longchamp butik smješten u SoHo četvrti u New Yorku, te s Tracey Emin ili Jeremy Scottom koji su dali svoj potpis Longchamp torbama kroz posebne edicije. Zadnji potez u postizanju svjetske popularnosti bile su kampanje koje je radio Mario Sorrenti s kameleonkom Kate u glavnoj ulozi. Danas se proda 2,5 milijuna Pliage torba godišnje što je svakako dokaz planetarne popularnosti ovih ''skromnih'' i jednostavnih torbi.

Longchamp torbe pogledajte u fotogaleriji!

Ukupno 1 komentara.   |  Pročitaj  |  Komentiraj

Prijava korisnika
Korisničko ime
Lozinka
   
Vezani članci

Marketing